אשקלון קוראת לזוגות הצעירים

במחצית הראשונה של 2015, הגיעה אשקלון למקום השלישי במדינה בהיקף התחלות הבנייה. תנופת הבנייה בעיר, יחד עם אישור תכנית לתוספת של עוד כ-10,000 דירות בעיר, ללא ספק מביאה לעלייה חדה בביקושים, כשעיקרם בקרב הזוגות הצעירים

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שהתפרסמו לאחרונה, מראים כי בשמונת החודשים הראשונים של 2015 נרכשו למעלה מ-23 אלף דירות חדשות, כאשר האחראים העיקריים לשיא במכירת הדירות החדשות הם אזורי הפריפריה, כשבחודשים הראשונים של 2015 נמכרו באזור הדרום כ- 3,038 דירות.

במחצית הראשונה של 2015, הגיעה העיר אשקלון למקום השלישי במדינה בהיקף התחלות הבנייה (עם 906 יחידות דיור). תנופת הבנייה בעיר ללא ספק מביאה לעלייה חדה בביקושים, כשעיקרם בקרב הזוגות הצעירים. "לפני 5-6 שנים, אשקלון נחשבה לפריפריה רחוקה. תשתיות התחבורה שהתפתחו בשנים האחרונות הופכות את ההגעה לפריפריה שבעבר נחשבה לרחוקה, לזמינה יותר. התפתחות הרכבות והכבישים הפכה את ההגעה אל יישובי הפריפריה ומהם לזולה ומהירה יחסית, ממרכז הארץ ומגוש דן", אומר עמוס דבוש, סמנכ"ל השיווק של חברת י.ח דמרי.

לצד הנגישות למקומות רבים בפריפריה, שכאמור השתפרה מאוד בשנים האחרונות, נמצא גם עניין המחיר. רמות המחירים בפריפריה עוד לא הדביקו את עליית מחירי הדירות במרכז - אם כי גם שם המחירים עלו במידה רבה בשנים האחרונות. "הגידול שרואים ברכישת הדירות בפריפריה נובע בעיקר מעליית המחירים החדה בשנים האחרונות באזור המרכז", אומר דבוש. "לערים כמו באר שבע, נתיבות, שדרות, אשדוד ואשקלון, תמיד היה ביקוש למגורים בעיקר מצד זוגות צעירים תושבי המקום, שביקשו להישאר באזור. במושבים באזור הדרום יש הרבה בנים ממשיכים שלא יכולים לרכוש דירות במקום שבו גדלו כשהסיבה לכך היא או המחיר הגבוה של הנחלות או חוסר היצע".

"מגמת המעבר של הזוגות הצעירים לאשקלון היא מאוד טבעית. מרביתם מגיעים מאשדוד ומהמושבים סביב, ובשנים האחרונות אנחנו רואים הגירה חיובית לעיר גם מראשון לציון, רחובות ומודיעין. אלמנט המרחק הפך כל כך זניח, ולכן זוגות צעירים מחליטים להתחיל את חייהם באשקלון".

לאחרונה, הודיע משרד הפנים על אישור מהיר של תוכנית להקמת 9,500 דירות חדשות בצפון אשקלון. "מדובר בתוכנית שתרומתה משמעותית, הן למכלול הביקוש למגורים והן באופן נקודתי לאזור אשקלון, שיהפוך באמצעותה ובאמצעות הסכם הגג המתוכנן לעיר למוקד משיכה בעיני זוגות צעירים", אומר דבוש. מחירי הדירות בעיר נחשבים אטרקטיביים ביותר ביחס לערים הסמוכות. ניתן למצוא דירות 4 חדרים במחירים של כ- 1.15 מיליון שקל בשכונת אגמים, אחת השכונות הכי האטרקטיביות בעיני זוגות צעירים, ודירות במחירים הנעים בין 1.25-1.3 מיליון שקל בשכונת ברנע. לשם ההשוואה, מחיר דירה דומה באשדוד, הוא כ- 1.7- 1.6 מיליון שקל .

 

אזור יצירת קשר